loading

Galatya Turu

13 Haziran 2019 Perşembe | Kesin Kalkış

Galatya Turu

Son 10 Kişi
TL 599,00
TL 589,00 / Kişi Başı
13 Haziran 2019 Perşembe
3 Gece - 4 Gün / 2 Gece Konaklama
İstanbul - Ankara Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: İzmit - Düzce - Ankara - Kırıkkale - Delice - Sungurlu - Boğazkale

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
21:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.
-

 

2.Gün: Hattuşa - Yazılıkaya - Poternli Kapı - Büyük Tapınak - Çorum Saat Kulesi

Yolda Alacağımız (Ekstra) Kahvaltı Sonrasında Unesco tarafından koruma altına alınmış olan, Anadolu’da M.Ö 2000 yıllarında yaşamış ve büyük bir uygarlık kurmuş, Mısır, Babil ve Mitanni gibi Eski Doğu’nun büyük güçlerinden biri olan Hititlerin başkenti, taş temel üzerine ahşap destekli kerpiç duvarlardan oluşan resmi bina ve tapınak kalıntılarını barındıran, I.Hattuşili’nin iktidara gelmesiyle Hititlerin başkenti olmuş Hattuşa Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Hattuşaş Antik Kenti’ndeki gezimizde sırasıyla ülkenin en yüksek tanrıları olan Fırtına Tanrısı Teşup ile Arinna’nın Güneş Tanrıçası’na adanmış olan Büyük Tapınak, Şehirin ticari giriş kapısı olarak bilinen Aslanlı Kapı, Hitit Devletinin gücünü ve büyüklüğünü vurgulayan, 71 m. uzunlukta  Poternli Kapı'yı ziyaret ettikten ve kılıç ve balta taşıyan bir Kral kabartmasının bulunduğu Kral Kapı'yı aracımızdan izleyerek Hititlerin Yeni Yıl Kutlamalarnı yaptıkları bir açık hava tapınağı olan Yazılıkaya’ya geçiyoruz. Burada Kral IV. Tuthalia'nın, Hitit tanrı, tanrıça, Teşup ve ailesinin kabartmalarının bulunduğu A ve 12 Yeraltı Tanrısı'nın, Kılıç Tanrısı Nergal'in kabartmalarının bulunduğu B odasını ziyaret ediyoruz. Çevre köylerde dokunan kilimlerin sergilendiği Arinna Halı-Kilim Kooperatifi’nde vereceğimiz çay molasının ardından Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Yedi Sekiz Hasan Paşa tarafından yaptırılan 27,5 m yüksekliğinde ve 3,9 m çapındaki Saat Kulesi'nde vereceğimiz molanın devamında Otelimize Varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

Kahvaltı:      Araç İçi / Lunch Box Paketi  Dahildir
Öğle Yemeği:      Sungurlu - Mavi Ocak Rest / Serbest Zaman           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü Dahildir
Konaklama:      Amasya / Apple Palace Dahildir

-

 

3.Gün: Mevlevihane - Tokat Taşhan - Gök Medrese - Mahperi Han - Ballıca Mağarası

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Anadolu’da taş baskı yazmacılık denildiğinde ilk akıla gelen, Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret, Moğollar döneminde Sobaru adlarıyla anılan Tokat’a vardığımızda, 1277 yılında Müineddin Pervane Süleyman tarafından yaptırılmış, Halk arasında “Pervane Medresesi”, “Kırk Kızlar Medresesi”, “Darüşşifa”, “Bimarhane Tekkesi” olarak da adlandırılmış Gök Medrese restorasyonda olduğundan dışarıdan izleyip, Yazmacılar Çarşısı olarak da bilinen, 1626-1632 yılları arasında inşa edilmiş Taşhan’a ulaşıyoruz. Taşhan’da verilen serbest zaman sonrasında Sultan III. Ahmed döneminde Yeniçeri ağası Sülün Mustafa Paşa tarafından 1638’de yaptırılmış Tokat Mevlevihanesi’ne ve hemen yanındaki II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yılı şerefine 1902'de yaptırılan, 33 metre yüksekliğindeki Tarihi Saat Kulesi’ne geçerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Ballıca Mağarasına hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde, 1238 yılında Alaeddin Keykubâd’ın zevcesi ve II.Gıyaseddin Keyhüsrev’in validesi Mahperi Hatun tarafından yaptırılmış,  1999 yılında yapılan restorasyon çalışmaları ile tekrar ihya edilmiş Pazar Kervansarayı'nda vereceğimiz molanın devamında, ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde, yaşı yaklaşık 3,4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası gezimiz sonrası Otelimize Varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe  Dahildir
Öğle Yemeği:      Tokat - Pirhan Rest / Tokat Kebap Menü           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü Dahildir
Konaklama:      Amasya / Apple Palace Dahildir

-

 

4.Gün: Ferhat Su Kanalları - Torumtay Türbesi - Amasya Müzesi - Yankı Taşı

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Ferhat’ın sevdalısı Şirin için dağları delerek açtığı su kanallarını göreceğiz. Vereceğimiz mola sırasında dileyen misafirlerimiz Amasya Belediyesi tarafından açılmış Aşıklar Müzesi'ni (Ekstra) gezebilir. Molamızın bitiminde 1278 yılında Amasya Valisi Seyfeddin Torumtay tarafından yaptırılmış Gök Medrese'yi aracımızdan izleyerek İlhanlılar dönemine ait 14. yy’den kalma mumyalardan dolayı  Mumya Müzesi olarak bilinen, Hitit'lerin Baş Tanrısı Teşup'un dünyadaki en büyük heykelini, Geç Neolitik Erken Kalkolitik Çağ’dan itibaren Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait 13 ayrı medeniyetin eserlerini bir arada görebileceğimiz Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Sultan II. Bayezid adına, oğlu Şehzade Ahmet tarafından 1485-86 yılları arasında yapılan II. Bayezid Külliyesi ziyaretimizin devamında, Amasya'da şehzadelik yapmış Osmanlı Padişahları'nın büstlerinin Bulunduğu Şehzadeler Parkı'nda yürüyüşümüzün bitiminde vereceğimiz serbest zamanın sonunda Pir Sücaattin İlyas Türbesi'nin önünde bulunan küçük bir amfi tiyatro gürünümünü andıran akustik özellikli Yankı Taşı'nı görerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

 

Kahvaltı:      Konaklanacak Otelde / Açık Büfe  Dahildir
Öğle Yemeği:      Amasya - Çınaraltı Rest / Karışık Menü           Dahil Değildir
Akşam Yemeği:      Yol Üzeri Tesis / Serbest Zaman Dahil Değildir
Konaklama:      Konaklama Yapılmayacaktır Dahil Değildir

REZERVASYON DETAYLARI

Galatya Turu

3 Gece - 4 Gün / 2 Gece Konaklama, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

13.06.2019

Konaklama :

Otel 1

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

Otel 1
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1178 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar