Eğitimde Yeni Rota Avustralya!

 • Eğitimde Yeni Rota Avustralya!
 • Eğitimde Yeni Rota Avustralya!

  Yüksek öğretimde Türkiye’den Avustralya’ya giden öğrenci sayısında son 3 yılda yüzde 15 artış görülmekte. 43 üniversitenin bulunduğu Avustralya, 22 üniversitesi ile dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında yer alıyor. Göçmenlik Danışmanlığı  Direktörü Simon Boncukçu, diğer ülkelere göre Avustralya’nın güvenlik, kalite ve fiyat avantajları ile öne çıktığını kaydediyor.

   

  Çocuklarının yüksek öğrenimini yurt dışında yapmalarını isteyen ailelerin en önemli sorunlarından biri ülke seçimi. Veliler eğitim kalitesi ve fiyat kriteri konusunda ince eleyip sık dokurken, güvenlik konusu da ülke seçiminde önemli rol oynuyor. Dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında 22 üniversitesi ile önemli bir ayrıcalığa sahip olan Avustralya, güvenlik, kalite ve fiyat avantajı ile artık akla ilk gelen ülkeler arasında başı çekiyor.

  Yüksek lisans öğrencisine 2 yıl çalışma izni

   Avustralya’daki üniversitelerin eğitim kalitesiyle ve araştırmalara yaptıkları yatırımlar sayesinde uluslararası bir başarı ve üne sahip olduklarını söyleyen Boncukçu, “Avustralya`da eğitimin diğer ülkelere kıyasla bazı avantajları var. Avustralya’da öğrenci olan bir kişi öğrenimi süresince yarı zamanlı işler bularak iş deneyimi kazanabiliyor. Yani okulda aldığınız eğitimi günlük yaşamda pratiğe dönüştürebilirsiniz. Bu çalışma, eğitiminize katkı sağladığı gibi bütçenize de katkı sağlamakta. Ayrıca lisans eğitimi bitiminde ya da yüksek lisans yaptıktan sonra da mezunlara fazladan 2 yıl çalışma ve oturma izni veriliyor.” açıklamasını yapıyor.

  çorlu yurtdışı eğitim, çorlu vize işlemleri, çorlu vize hizmeti


  Haber Tarihi: 11-05-2019